Jak ubezpieczyć zdrowie? - Krystyna Stachowska Rzeszów

Jak ubezpieczyć zdrowie?

Jak ubezpieczyć zdrowie?

Ubezpieczenie zdrowotne to zarówno to oferowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i dodatkowe, które możemy sami sobie zapewnić, wybierając jednego z ubezpieczycieli. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne polega na wykupieniu polisy albo specjalnego abonamentu medycznego, dzięki któremu otrzymujemy dodatkowe świadczenia. Co one obejmują i jaki wariant ubezpieczenia zdrowotnego warto wykupić?

Co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Zarówno osoby zatrudnione, prowadzące działalność gospodarczą, jak i bezrobotne, zarejestrowane w urzędach pracy, mają zapewnione ubezpieczenie zdrowotne. Korzystają z niego również dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz kobiety w ciąży. Coraz więcej osób decyduje się jednak na ubezpieczenie zdrowotne prywatne, które nie jest obowiązkowe, ale wiąże się z wieloma korzyściami. Gwarantuje wyższy standard usług medycznych, skrócenie kolejki w szpitalach czy przychodniach, większy wybór specjalistów, a także szybszą rejestrację na wizytę, na konkretny dzień i godzinę. Darmowe lub częściowo odpłatne, dzięki polisie zdrowotnej, stają się także konsultacje medyczne, niektóre operacje i zabiegi.

Jaki wariant ubezpieczenia wybrać?

W zależności od wariantu ubezpieczenia, wybieramy również szerszy pakiet ochrony zdrowia. Może on obejmować świadczenia otrzymywane przez ubezpieczonego za poważne zachorowanie, rehabilitację, leczenie szpitalne, leczenie poza granicami kraju czy nieszczęśliwe wypadki. Jak wybrać wariant dopasowany do potrzeb i zapewniający najlepszą ochronę zdrowia? Należy wziąć pod uwagę ryzyko wystąpienia poważnych chorób np.: nowotworu; wykonywany zawód; aktywność fizyczną np.: uprawiany sport i ryzyko kontuzji czy też posiadane już schorzenia, które wymagają stałej kontroli specjalisty. Dzięki temu zapewnimy sobie najlepszy dostęp do opieki medycznej i jej finansowania.

Wybierz firmę godną zaufania

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne oferuje wiele firm działających na rynku. Można zarówno odwiedzić punkt jednego z ubezpieczycieli, jak i poszukać najlepszej oferty w internecie. Po podpisaniu umowy, ubezpieczony co miesiąc musi opłacać daną kwotę, ustaloną podczas spotkania czy rozmowy. Wówczas ma dostęp do wszystkich korzyści zawartych w umowie. Nasza firma posiada ogromne doświadczenie w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, więc serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz