Ubezpieczenie kredytu – co musisz wiedzieć - Krystyna Stachowska Rzeszów
 

Ubezpieczenie kredytu – co musisz wiedzieć

Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu – co musisz wiedzieć

Udzielenie kredytu wiąże się z pewnym ryzykiem, nie tylko dla kredytobiorców, ale też dla banku. W związku z tym ryzykiem stosuje się różne formy zabezpieczenia jego spłaty. Kiedyś stosowało się weksle, poręczenia lub zastawy. Dziś banki ubiegają się o ubezpieczenie kredytu. Na czym ono polega i jakie mogą być jego rodzaje?

Ubezpieczenie kredytu – dlaczego się je stosuje

Jest jeden główny powód, dla którego stosuje się ubezpieczenie. Jest to ułatwieniem spłaty rat lub całej kwoty w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie ma na celu zapewnienie finansowego bezpieczeństwa kredytobiorcy i jego rodzinie. Przydaje się to zwłaszcza w razie problemów takich jak tymczasowe bezrobocie, choroba, pożar lub włamania i utrata zdolności do pracy. Odpowiedzialne podejście do kwestii finansów jest bardzo istotne. Konsekwencje zaniedbania w tej kwestii mogą być kosztowne. Warto więc przemyśleć ubezpieczenie swojego kredytu, żeby uniknąć negatywnych konsekwencji wynikających z braku spłaty swoich finansowych zobowiązań.

Rodzaje ubezpieczeń kredytu

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje ubezpieczenia kredytu:

  • ubezpieczenie spłaty kredytu (na życie, od utraty pracy i niezdolności do pracy)
  • ubezpieczenia majątkowe (nieruchomości)

Pamiętaj, że ubezpieczenie spłaty kredytu jest dobrowolne, w przeciwieństwie do ubezpieczenia nieruchomości. Ubezpieczenie mieszkania nie musi być kupione w banku, w którym bierze się kredyt.

Kto powinien kupić ubezpieczenie kredytu?

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem finansowym na lata. Ubezpieczenie  da Ci komfort psychiczny, ponieważ Ty i Twoi bliscy jesteście chronieni. Ubezpieczenie nieruchomości pozwoli Ci mieszkać bez obaw przed losowymi zdarzeniami, takimi jak pożar czy nagłe zjawiska pogodowe.

Jeśli masz wspólny kredyt z pewnością powinna się ubezpieczyć osoba z najwyższym dochodem. W głównej mierze to na jej barkach spoczywa dopilnowanie terminu spłaty rat za kredyt. Warto pamiętać, że budżet zostanie zachwiany w przypadku choroby lub śmierci któregokolwiek kredytobiorcy. Dlatego najlepiej, by wszyscy rozważyli wykupienie ochrony ubezpieczeniowej.

Korzyści z ubezpieczenia kredytu

Świadomość tego, że w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych raty lub całość kredytu zostanie spłacona z polisy to największa korzyść jaką niesie ze sobą ubezpieczenie kredytu. Do tego przy wykupionej polisie uszkodzenia domu lub mieszkania są naprawiane bez obciążania domowego budżetu. Wykupienie ubezpieczenia kredytu daje przede wszystkim komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jest dodatkowym zabezpieczeniem dla kredytobiorców.

Krystyna Stachowska – ubezpieczenia od ponad 20 lat

Ubezpieczeniami, zajmuje się od 25 lat. Oferuję polisy szyte na miarę. Spełniają nie tylko oczekiwania, ale też możliwości finansowe. Oferuję ubezpieczenie kredytu, domu, samochodu i na życie. Zapraszam na kawę. Porozmawiamy o Twojej spokojnej przyszłości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz