Ubezpieczenie mieszkania Rzeszów – kiedy nie zadziała - Krystyna Stachowska Rzeszów
 

Ubezpieczenie mieszkania Rzeszów – kiedy nie zadziała

Ubezpieczenie mieszkania Rzeszów

Ubezpieczenie mieszkania Rzeszów – kiedy nie zadziała

Odpowiednio dopasowana polisa ubezpieczeniowa może zapewnić pełną ochronę Twojego mieszkania. Są jednak sytuacje, w których ubezpieczenie może nie zadziałać. Sprawdź kiedy ubezpieczenie mieszkania Rzeszów nie zadziałają.

Jakich szkód nie obejmuje polisa?

Sytuacji losowych, które mogą się wydarzyć jest tak właściwie nieskończona ilość, dlatego najlepiej wybrać ubezpieczenie mieszkania Rzeszów, które chroni przed wszystkimi zdarzeniami. W skład takich zdarzeń wchodzi np.: pożar, zalanie, powódź, grad, zdarzenia spowodowane przez osoby trzecie lub zwierzęta. Są jednak takie sytuacje, których nie uwzględnia polisa mieszkaniowa. Są to:

  • szkody powstałe jako następstwo spożycia alkoholu i/lub środków odurzających i/lub substancji psychotropowych;
  • kiedy szkody zostały wyrządzone umyślnie;
  • niedopełnienie obowiązków lub brak konserwacji.

Wyszczególnione zdarzenia losowe, które obejmuje polisa, zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Jest to dokument zawierający warunki dotyczące konkretnej umowy ubezpieczeniowej. Dlatego zawsze warto go przeczytać przed podpisaniem polisy.

Odszkodowanie za kradzież

W większości umów dostaje się odszkodowanie za kradzież. Jest jednak pewien warunek: włamywacz musi pozostawić po sobie ślady. Mogą to być np. zniszczone drzwi czy okna, przez które wszedł do mieszkania. Kiedy nie ma śladów włamania, najczęściej trzeba liczyć się z tym, że ubezpieczyciel nie uzna tego zdarzenia i nie wypłaci odszkodowania.

Aby rozszerzyć ubezpieczenie mieszkania Rzeszów i uzyskać odszkodowanie trzeba je dokupić, ale też posiadać w mieszkaniu odpowiednie zabezpieczenia, takie jak:

  • drzwi antywłamaniowe;
  • brak niezabezpieczonych otworów, przez które można dostać się do mieszkania/pomieszczenia;
  • okna z podwójną szybą.

Niektórzy ubezpieczyciele za dodatkowe zabezpieczenia takie jak rolety antywłamaniowe, monitoring czy dozór firmy ochroniarskiej przyznają do 15% zniżki.

Czy polisa chroni też piwnicę i garaż?

Jeśli do nieruchomości przynależy piwnica to ubezpieczenie mieszkania Rzeszów automatycznie ją uwzględnia. Podobnie jak w przypadku samego mieszkania, należy zadbać o to, aby w przypadku zdarzenia w piwnicy, uniknąć zarzutu zaniedbania.

Inaczej wygląda kwestia w przypadku ubezpieczenia garażu. W przypadku garażu, konieczne jest wykupienie polisy na ubezpieczenie w wariancie co najmniej podstawowym, a kolejnie można dokupić pakiet, który jest związany z ochroną z dodatkowych obiektów.

Ubezpieczenie mieszkania Rzeszów na czas urlopu?

Ubezpieczyciele raczej nie zawierają umowy na tak krótki okres. Najkrótsze umowy jakie można znaleźć na rynku to trzy miesiące. Mimo to, że istnieją umowy na krótkie okresy to umowa na ubezpieczenie mieszkania Rzeszów najczęściej zawierana jest na okres dwunastu miesięcy. Ten typ polisy jest bardziej opłacalny.

Czy ubezpieczenie obejmuje wszystko w mieszkaniu?

Podczas zawierania umowy warto zwrócić uwagę na wykluczenia. Są to zapisy, które określają za jakie zdarzenia lub przedmioty ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Ubezpieczenie mieszkania Rzeszów najczęściej nie obejmuje niektórych ruchomości, mogą to być np. kolekcje, broń lub trofea myśliwskie. Jeśli wartość takich rzeczy jest znacząca, warto objąć je dodatkowym ubezpieczeniem. W takim przypadku ubezpieczyciel może poprosić o specjalistyczną ekspertyzę i o zebranie odpowiednich certyfikatów, które dokumentują autentyczność i wartość.

Krystyna Stachowska – ubezpieczenie mieszkania Rzeszów

Ubezpieczeniami, zarówno na życie jak i na mieszkania zajmuję się już przeszło 25 lat. Pomagam Ci zadbać o wszystko co jest dla Ciebie najważniejsze. Oferuje polisy, które spełnią Twoje oczekiwania i Twoje możliwości finansowe.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz