Ubezpieczenie na życie Rzeszów dla seniorów – jakie wybrać? - Krystyna Stachowska Rzeszów
 

Ubezpieczenie na życie Rzeszów dla seniorów – jakie wybrać?

Ubezpieczenia na życie Rzeszów

Ubezpieczenie na życie Rzeszów dla seniorów – jakie wybrać?

Przejście na emeryturę, nie musi oznaczać straty możliwości zakupu ubezpieczenia na życie. W tym okresie życia jest to bardzo ważny element, który zapewnia wsparcie nie tylko nam, ale też naszym bliskim. Standardowe ubezpieczenie na życie Rzeszów dla seniorów zakłada przede wszystkim świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Jakie powinny być warunki zawarcia umowy dla seniora? Odpowiadam.

Czy w ubezpieczeniu jest jakieś ograniczenie wiekowe?

Są przypadki, że oferta ubezpieczenia dla osób np. po 56 roku życia różni się kilkoma szczegółami od polisy dla osób młodszych. Należy zwrócić uwagę na zakres i sumę ubezpieczenia. Te dwa elementy pozwalają znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie Rzeszów dla seniorów.

Warunki do przystąpienia do polisy również nie są zbyt restrykcyjne. Najczęściej przed podpisaniem umowy dostaje się do wypełnienia ankietę o stanie zdrowia. Jeśli Twój stan zdrowia jest dobry i w ostatnim czasie nie przeszedłeś żadnych poważnych chorób, taka ankieta to jedynie formalność. Mimo to, dobrze jest dowiedzieć się jakie są warunki przystąpienia do ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenie na życie Rzeszów wybrać?

Większość potrzeb będzie zapewniona w ubezpieczeniu na życie i dożycie, które możesz w razie potrzeby rozszerzyć o dodatkowe polisy. Dodatkowe polisy to takie, które dotyczą zdarzeń losowych, takie jak wypadki czy choroby lub pobyt w szpitalu i rekonwalescencja.

Przed podpisaniem umowy o ubezpieczenie na życie Rzeszów musisz sprawdzić zakres polisy, to znaczy jakie zdarzenia losowe ona obejmuje. Możesz przed zawarciem umowy, wyszczególnić na kartce swoje oczekiwania i sprawdzić, które z nich zgadzają się z daną umową.

Na co zwrócić uwagę?

W każdej umowie jest kilka istotnych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę. Bardzo ważny jest zakres ochrony, czyli wyszczególnione sytuacje, w których otrzymasz świadczenie i jakiej będzie ono wysokości. Równie istotna jest wysokość składki i czas, na jaki zawierana jest umowa.

Ubezpieczenie na życie Rzeszów dla seniorów wiążę się z koniecznością przejścia przez wspomniane ankiety medyczne. W niektórych umowach wymagane są badania lekarskie, ale nie jest to regułą, a same badania najczęściej ograniczają się do tych najbardziej podstawowych.

Umowa ubezpieczeniowa – na jaki okres?

Na rynku ubezpieczeń znajdziesz oferty roczne, kilkuletnie lub z opcją automatycznego przedłużania, nieokreślone albo bezterminowe. Żeby dobrze wybrać ubezpieczenie na życie Rzeszów przed podpisaniem koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

Zdarzają się takie umowy, do których można przystąpić tylko w określonym przedziale wiekowym, a ochrona trwa po przekroczeniu wieku w danym przedziale. Sprawdź te kwestie zanim podejmiesz decyzję o wyborze polisy.

Dlaczego warto ubezpieczyć się przed i na emeryturze?

Najważniejszym argumentem jest to, że decydując się na ubezpieczenie zyskasz spokój. Możesz mieć pewność, że w razie przypadku ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub trudnej operacji, otrzymasz wsparcie finansowe. Jeśli wybierzesz odpowiednie ubezpieczenie zabezpieczysz po swojej śmierci małżonka lub dzieci.

Krystyna Stachowska – ubezpieczenia na życie Rzeszów

Od wielu lat pomagam swoim klientom wybrać odpowiednie dla nich ubezpieczenie. Dbam o wielu seniorów – zadbam też o Ciebie. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad ubezpieczeniem, nie czekaj. Spotkajmy się i porozmawiajmy na temat Twojej przyszłości

Brak komentarzy

Dodaj komentarz