Ubezpieczenie szpitalne – co obejmuje? - Krystyna Stachowska Rzeszów
 

Ubezpieczenie szpitalne – co obejmuje?

Ubezpieczenie szpitalne

Ubezpieczenie szpitalne – co obejmuje?

Na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne decyduje się coraz więcej osób. Jest to świetna alternatywa dla podstawowej opieki medycznej, która jak często bywa, nie spełnia naszych wymagań. Warto przed podjęciem decyzji dowiedzieć się więcej na temat konkretnych polis. Jedną z nich jest ubezpieczenie szpitalne – sprawdź, jaki zakres ma taka ochrona.

Czym jest ubezpieczenie szpitalne?

Ubezpieczenie szpitalne nazywane jest też Ubezpieczeniem Zdrowotnym lub Ubezpieczeniem Leczenie Szpitalnego. Wszystkie te nazwy odnoszą się w gruncie rzeczy do tego samego rodzaju świadczeń dodatkowych. Dzięki nim nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów za hospitalizację. To dodatkowe ubezpieczenie, które dokupuje się do NNW. Oznacza to, że koszty zostaną pokryte w przypadku, kiedy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek i w jego wyniku będziesz musiał przebyć operację. Inną opcją jest tzw. Zasiłek Szpitalny, który obejmuje Cię ochroną ubezpieczeniową również w przypadku, gdy nie ulegniesz wypadkowi, a konkretny zabieg jest planowany wcześniej.

Co obejmuje?

W przypadku, kiedy ubezpieczenie szpitalne wykupione jest jako dodatkowa ochrona do ubezpieczenia NNW, gwarantuje zwrot kosztów hospitalizacji. Do tego dochodzą możliwość opłacenia dalszego leczenia, a także, jeśli to konieczne, dalszą rehabilitację. Taka polisa, w zależności od wykupionego pakietu, może zapewnić źródło finansowania dla rodziny, w przypadku jeśli choroba się przedłuża i uniemożliwia powrót do pracy. Zasiłek Szpitalny z kolei, pokrywa zazwyczaj koszty leczenia w prywatnym szpitalu, dodatkową opiekę pielęgniarską czy częściową rekompensatę dochodów i zakup lekarstw. W obu wariantach istotna jest wysokość stawki – im większa, tym więcej świadczeń możesz otrzymać z tytułu ubezpieczenia.

Czy mając ubezpieczenie szpitalne, nie płacę za szpital?

Ubezpieczenie szpitalne ma jedno podstawowe zadanie – zwrot kosztów leczenia. W praktyce oznacza to, ze za hospitalizację musisz zapłacić z własnej kieszeni, a następnie, po przedstawieniu stosownych rachunków, faktur i innych dokumentów, możesz ubiegać się o zwrot kosztów. Poszczególne towarzystwa określają indywidualny czas oczekiwania na zwrot kosztów. Zazwyczaj waha się on w przedziale od 30 do 90 dni. Nie każdy ubezpieczyciel oferuje pełny zwrot kosztów – z tego powodu pamiętaj, żeby przed zakupem porównać oferty i zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie pełną ochronę.

Krystyna Stachowska – ubezpieczenia od ponad 20 lat

Ubezpieczeniami zajmuje się od 25 lat. Oferuje ubezpieczenia różnego typu. Od ubezpieczeń na życie, przez ubezpieczenie samochodu, po ubezpieczenie szpitalne. Od lat troszczę się o moich klientów i ich bezpieczeństwo. Oferuję polisy szyte na miarę. Dostosuję wysokość składki i zakres usług do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Zadzwoń, umówimy się na kawę i porozmawiamy o Twojej przyszłości. Zadzwoń: 602 742 280. Razem z zespołem czekamy przy ul. Langiewicza 29.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz