Ubezpieczenie wspólników – dlaczego warto je zawrzeć?
 

Ubezpieczenie wspólników – dlaczego warto je zawrzeć?

ubezpieczenie wspólników

Ubezpieczenie wspólników – dlaczego warto je zawrzeć?

Na początku lat 90. razem z bratem, szwagrem, może przyjacielem, założyłeś firmę. Małymi krokami pięliście się w górę i dziś z dumą patrzycie na wspólny sukces. Snujecie plany na przyszłość, nie wyglądając złego… A co stanie się z przedsiębiorstwem w przypadku śmierci jednego z Was? Co, jeśli któryś ze wspólników zachoruje? Ubezpieczenie wspólników to zagadnienie, nad którym warto się pochylić, prowadząc biznes.

Co daje ubezpieczenie wspólników?

Śmierć to wielka tragedia. W przypadku prowadzenia firmy również ogromny kłopot – zwłaszcza, jeśli wspólnicy nie byli objęci stosowną polisą. Ubezpieczenie to szansa na utrzymanie ciągłości. Jego brak, po śmierci jednego z właścicieli przedsiębiorstwa, może skutkować bowiem zakończeniem działalności spółki! Na szczęście wiem, jak uniknąć wszelkich możliwych komplikacji.

Ubezpieczenie krzyżowe – polisa dla wspólników

Klientom, którzy zwracają się do mnie z pytaniem o najlepszą polisę ubezpieczeniową dla wspólników, proponuję ubezpieczenie krzyżowe.  To najlepsza ochrona dla właścicieli spółki. W jaki sposób się ją zawiera? Ubezpieczenie wspólników – ubezpieczenie krzyżowe – to nic innego, jak jest polisa na życie obejmująca ochroną wszystkich wspólników. Wzajemnie stają się oni dla siebie zarówno ubezpieczonymi, jak i uposażonymi. Warto podkreślić, że szczegółowe ustalenia, kto będzie ubezpieczającym, ubezpieczonym i uposażonym zależą od rodzaju spółki a także od wyboru wspólników.

Polisa dla właścicieli firm – co dzieje się po śmierci wspólnika?

Ze swojego wieloletniego doświadczenia zauważam, że zazwyczaj spadkobiercy nie wchodzą w skład spółek po śmierci wspólnika. To nie synowie, córki, żony zasiadają w gabinetach i podejmują decyzję. Zatem co się dzieje ze spadkiem w postaci udziałów? Zazwyczaj pozostali wspólnicy muszą mieć środki na spłatę udziałów swojego zmarłego partnera biznesowego. Śmierć wspólnika to zazwyczaj nagła sytuacja i może się okazać, że pozostali członkowie spółki nie dysponują odpowiednimi kwotami. W takich sytuacjach najrozsądniejsze jest więc ubezpieczenie, które zabezpiecza finanse.

Ubezpieczenie wspólników w Rzeszowie przy ul. Langiewicza

Zapraszam serdecznie do rozmowy na temat polisy dla przedsiębiorców. Ubezpieczenie, zwłaszcza w czasach pandemii, jest po prostu niezbędne. Mimo zdrowego stylu życia, diety, nigdy nie możemy być pewni zdrowia. Dlatego warto zabezpieczyć i ochronić bliskich i ludzi, z którymi przez lata budowało się firmę. Zapraszam do kontaktu. Jestem do dyspozycji właścicieli zarówno małych, średnich jak i dużych spółek.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz